Generátor Ozónu

Generátor ozónu je vhodný pro desinfekci prostor nebo pro potlačení výskytu plísní.

 

 

 


Přístroj je postavený z vn generátoru ozónu 18g/h na 230V koupeného na Ali za 16,8$ ventilátoru 80×80 na 12V DC z PC , napájecího zdroje 12V a časovače z Arduinem.

Generátor jsem zabudoval do skříňky, kterou jsem našel doma, jen jsem ji upravil, aby se do ní vše vešlo. Nakreslil jsem a na 3D tiskárně vytisknul přední a zadní čelo a také zvyšující boční mezikusy.

Nepřesnosti v 3D návrhu a skutečnosti vyřešil ostrý nůž a pilník.
Napájecí modul 12V pro elektroniku a ventilátor je vytažený ze spínaného napájecího adaptéru 12/1A.
Ovládaní časovače jsem vyřešil pomocí jednoho rotačního enkóderu. Enkodérem se nastaví potřebný čas v kroku po 10 min. Maximálně 4 hodiny. Stisknutím se spustí odpočet, druhým stiskem se odpočet stopne a vynuluje. O zobrazení nastavovaného a uběhlého času se stará displej z Nokie 5110, dá se běžně koupit jako modul k Arduinu. Časovač ovládá nezávisle generátor ozónu přes relé a ventilátor, který má časový doběh po vypnutí generátoru. Na začátku programu je konstanta kontrast, kterou je vhodné individuálně upravit pro použitý displej. Časovač je možné využít i pro jiné účely.
Celkový příkon generátoru je 86W.

Download:

Timer_generatoru_ozonu_LCD_5110_rotary_enkoder.zip

Příspěvek byl publikován v rubrice Arduino, Elektronika, Nezařazené se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *