Atari cartridge 8kB

Cartridge je určená pro 8bitové počítače Atari XE/XL. Schéma vychází z informací na stránkách Igiho. Zapojení je jen mírně upravené tak, aby byla paměť Eprom trvale napájená. Když jsem měl cartridge udělanou podle původního zapojení Igiho, cartridge nefungovala, protože Eprom 27C64 bez napětí ovlivňovala sběrnici Atari, zajímavé, že stará 2716 to nedělala.

Pro různé zaváděče a kopíráky Turba se většinou používá cartridge ve verzi s tlačítkem, které se podrží stisknuté při zapnutí nebo Resetu a po aktivaci cartridge se tlačítko uvolní.

 

 

Jiná verze cartridge, která je trvale připojena.

 

  

Pro programování Eeprom nebo Eprom do cartridge používám výborný programátor TL866II plus. Při nahrávaní menšího obsahu jako je 2kB nebo 4kB do paměti 27C64 8kB je potřeba nahrávaný obsah posunout aby končil u paměťového prostoru paměti 8kB, který je od $0000 do $2000. Obsah 4kB tedy začneme nahrávat od adresy $1000 a obsah 2kB od adresy $1800.

 

 

Přípravek pro držení otevřených kovových dvířek cartridge slotu a Atari 800XL pro pokusy se založenou cartridge DPS bez krytu.

Download:

DPS cartridge Atari 8kB 
Krabicka cartridge Atari 8kB
MicroMonitor6.0E 
Atari 800XL slot opener

Příspěvek byl publikován v rubrice Atari, Elektronika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *