3D Tiskárna Rebel II – upgrade 2

DSCN1359U mého Rebela jsem provedl před časem menší vylepšení. Pro ztišení tiskárny jsem vyměnil 16 krokové drivery krokových motoru A4988 za nové 32 krokové drivery DRV8825. Tiskárna je nyní při tisku o hodně tišší. Původně jsem vyměnil všechny 4 drivery, ale u extruderu se mi hodně zahříval motor. Po snížení proudu trimrem na driveru se teplota motoru dostala do rozumných mezí, ale zase někdy přeskakovaly kroky při posuvu. Na extruderu jsem tedy nechal původní driver A4988 s 16 kroky, u kterého nebyly žádné problémy s teplotou nebo přeskoky kroků. V nastavení firmware je pak potřeba změnit u os s vyměněnými drivery hodnotu počtu kroku na mm.

IMG_20160215_174849
Dále jsem k tiskárně připojil ovládací a informační modul s displejem z eBay, stál docela málo.

DSCN1359
Zobrazují se na něm aktuální teploty, pozice extruderu a lze ovládat jednotlivé osy nebo tiskárnu nastavit. Pro připojení displeje k Ramps jsem potřeboval zvětšit krabičku s elektronikou, kde je i měnič z 12V/5V s USB konektorem pro napájení Raspberry. Zatím se mi nepodařilo zprovoznit tisk s SD karty, protože všechny SD karty, které jsem vyzkoušel tak s jednotkou nefungovaly a asi to už řešit nebudu z důvodu přechodu řízení tiskárny Ocptorintem.

Řízení Rebela Octoprintem jsem chtěl vyzkoušet jen ze zvědavosti. Doposud jsem používal k řízení Repetier-Host, u kterého se mi jen výjimečně stalo, že program spadl během tisku. Doma jsem měl nevyužité Raspberry Pi do kterého jsem nainstaloval Rasbian s Octoprintem.
Octoprint je aplikace, která běží na Raspberry Pi a ovládaní se provádí přes webové rozhraní prohlížeče. Tiskárna je připojena do Raspberry přes USB kabel. Stabilita tisku je perfektní, ani jednou se nestalo, že by tisk zhavaroval.

Pro připojení Raspberry s Octoprintem k síti používám Wifi modul LB-LINK s chipsetem Realtek RTL8188CUS.

Modul LB-LINK

Octoprint má i vlastní zabudovaný slicer, který umí převést STL soubor na G-kód, ale já raději tisknu tak, že nejprve model zpracuji zabudovaným slicerem CuraEngine v
Repetier-Host na který jsem zvyklý, uložím na disk G-kód a pak z webového rozhraní Octoprintu G-kód natáhnu do tiskárny, spustím tisk a dál se nemusím starat. Tiskárnu mám připojenou k napájení přes UPS pro vykrytí případných krátkodobých výpadku napájení.
Pro Raspberry jsem dále koupil kameru, která se připojuje přímo na port Raspberry.
kamerou je možné sledovat tisk a vytvořit časosběrné video.

IMG_20160215_163928

Zkoušel jsem i webovou kameru, ale ta, kterou jsem měl volnou, neměla tak pěkný obraz jako kamera určená přímo k Raspberry.

Pak se chystám na výměnu původních obyčejných pojezdových tyčí z válcované oceli za nové kalené. U těch původních mi lineární ložiska na ose X za tři roky používání vyjezdily do tyčí drážky. Vozík extruderu má tak trochu vůli. Zatím jsem to vyřešil pootočením tyčí.

Download:

Mega box v2.stl.zip

Příspěvek byl publikován v rubrice 3D Tiskárna se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u 3D Tiskárna Rebel II – upgrade 2

  1. Karel napsal:

    Zaujal mě ten displej, jaké to má rozhraní a kde se koupí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *